
A Pembekal penjana Cummins China menyediakan penjana berprestasi tinggi yang dibina menggunakan enjin Cummins tulen dengan pilihan OEM yang fleksibel. Penjana ini memenuhi piawaian ISO dan CE dan menyediakan perkhidmatan untuk pembinaan, perlombongan, penjagaan kesihatan, pusat data dan kuasa sandaran. Pembekal terkemuka seperti Lehui menggabungkan kualiti enjin Cummins dengan harga yang kompetitif, penyesuaian dan sokongan teknikal yang responsif. Anda boleh mengesahkan jaminan kualiti dan kredibiliti pembekal melalui pensijilan, audit kilang dan semakan rujukan.
Penjana Cummins dari China memberikan kuasa yang boleh dipercayai dan tahan selama bertahun-tahun.
Penjana ini berfungsi dalam pelbagai industri, daripada pembinaan hinggalah penjagaan kesihatan.
Anda boleh menyesuaikan penjana dengan pilihan OEM agar sepadan dengan jenama dan keperluan anda.

Anda mahukan penjana yang memberikan kuasa yang stabil, membakar bahan api dengan cekap dan tahan selama beberapa dekad. Enjin Cummins daripada pembekal China memenuhi permintaan ini melalui kejuruteraan yang terbukti dan kawalan pembuatan yang ketat. Bahagian ini menguraikan data prestasi yang perlu anda nilaikan sebelum anda membeli.
Pembekal penjana Cummins China menawarkan jalur kuasa yang luas, daripada unit siap sedia kecil hingga set penjana industri berat. Anda boleh memilih model yang merangkumi 17 kW hingga 2,690 kW (21 kVA hingga 3,360 kVA). Julat ini merangkumi hampir setiap keperluan komersial dan perindustrian.
Output Kuasa (kW) | Output Kuasa (kVA) |
|---|---|
17 | 21 |
22 | 28 |
25 | 31 |
32 | 40 |
40 | 50 |
50 | 63 |
58 | 72 |
80 | 100 |
90 | 113 |
100 | 125 |
110 | 138 |
120 | 150 |
145 | 180 |
160 | 200 |
200 | 250 |
220 | 275 |
260 | 325 |
310 | 388 |
350 | 438 |
360 | 450 |
380 | 475 |
400 | 500 |
500 | 625 |
600 | 750 |
640 | 800 |
800 | 1000 |
1000 | 1250 |
1180 | 1475 |
1350 | 1688 |
1500 | 1875 |
1600 | 2000 |
1800 | 2250 |
2200 | 2750 |
2690 | 3360 |
Kecekapan enjin bergantung pada padanan antara model enjin dan alternator. Pembekal Cina memasangkan enjin Cummins tulen dengan alternator berkualiti tinggi untuk mencapai output yang dinilai secara konsisten. Pertimbangkan konfigurasi penjana biasa ini:
Model Penjana | Kuasa (kW) | Kuasa (kVA) | Model Enjin | Kuasa Nilai Enjin (kW) |
|---|---|---|---|---|
UC25GF | 20 | 25 | 4B3.9-G11 | 23 |
UC30GF | 24 | 30 | 4B3.9-G2 | 30 |
UC40GF | 32 | 40 | 4BT3.9-G2 | 40 |
UC60GF | 48 | 60 | 4BTA3.9-G2 | 60 |
UC75GF | 60 | 75 | 4BTA3.9-G11 | 80 |
UC100GF | 80 | 100 | 6BT5.9-G2 | 100 |
UC125GF | 100 | 125 | 6BT5.9-G2 | 115 |
UC135GF | 108 | 135 | 6BTA5.9-G2 | 120 |

Perhatikan bahawa kuasa yang dinilai enjin biasanya melebihi output set penjana. Ruang kepala ini melindungi enjin semasa beban sementara dan memanjangkan hayat perkhidmatan. Platform Cummins moden juga merangkumi inovasi penjimatan bahan api. Sistem berbilang bahan api menggunakan bahan api rendah karbon dan menjimatkan 1.3% hingga 6% ke atas diesel. Rangkaian Kuasa Berbilang Bahan Api 3.0 menambah teknologi kawalan canggih untuk pemantauan masa nyata dan peningkatan kecekapan.
Kos bahan api mendominasi jumlah kos pemilikan mana-mana penjana. Anda harus membandingkan angka penggunaan pada beban sasaran anda sebelum anda membuat komitmen. Dalam kelas 500 kW, enjin Cummins KT38-G (560 kW prime pada 1500 RPM) menggunakan kira-kira 140 L/j. Unit Perkins dalam kelas yang sama membakar 132 L/j, dan unit SDEC membakar 138 L/j. Cummins berada sedikit di atas angka-angka ini di atas kertas. Enjin ini mengimbangi dengan ketahanan yang unggul dan sokongan alat ganti global.
Aspek | Cummins | Perkins / Jenama Lain |
|---|---|---|
Ketahanan | Reka bentuk tugas berat, tahan terhadap keadaan mencabar dan beban kerja yang melampau | Pembinaan yang teguh, prestasi yang konsisten, digemari dalam pengendalian/pembinaan bahan |
Jangka hayat yang dijangkakan | 15,000–50,000 jam operasi; >60,000 jam dengan penyelenggaraan yang teliti | Jangka hayat yang panjang dalam aplikasi yang sesuai |
Jangka hayat siap sedia | 20–30+ tahun | Tidak dinyatakan |
Jangka hayat kuasa utama | 10–15 tahun | Tidak dinyatakan |
Sokongan global | Beroperasi di 190+ negara; ketersediaan alat ganti/perkhidmatan yang kukuh | Sokongan kukuh tetapi rangkaian antarabangsa yang kurang luas |
Kecekapan bahan api | Diiktiraf kerana kecekapan bahan api dan pelepasan yang rendah | Penggunaan bahan api yang dioptimumkan, selalunya lebih rendah dalam model tertentu |
Ketahanan membezakan Cummins daripada alternatif bajet. Penjana Cummins yang diselenggara dengan baik beroperasi selama 15,000 hingga 50,000 jam. Penyelenggaraan yang teliti membolehkan angka itu melebihi 60,000 jam. Unit siap sedia bertahan 20 hingga 30+ tahun, dan unit kuasa utama bertahan 10 hingga 15 tahun. Pam bahan api mekanikal menyesuaikan diri dengan kualiti diesel yang pelbagai, yang penting di lokasi terpencil. Cummins juga mengendalikan rangkaian servis merentasi 190+ negara. Anda mendapat sokongan alat ganti dan juruteknik hampir di mana-mana sahaja.
Disiplin penyelenggaraan melindungi angka jangka hayat ini. Jadualkan pembaikan sederhana selepas enam bulan operasi atau pada 1,000 jam kerja kumulatif, yang mana lebih awal. Selang masa ini mengekalkan prestasi optimum dan memanjangkan jangka hayat penjana. Simpan log jam operasi dan tarikh servis. Pembekal anda kemudiannya boleh mengesyorkan jadual servis yang tepat untuk kitaran tugas anda.
Pensijilan memberitahu anda sama ada pembekal membina mengikut piawaian yang diiktiraf. Pembekal Cummins Cina biasanya memegang pelbagai tanda. Ini termasuk ISO, CE, ATEX, ROHS, DNV, BV, Lloyd's Register, CSC, CCS, ISO 9001, QS 9000 dan TS 16949. Setiap tanda menandakan pematuhan dengan domain tertentu. CE merangkumi keperluan keselamatan Eropah. ATEX dan ROHS menangani keselamatan alam sekitar dan alam sekitar yang berbahaya. ISO 9001, QS 9000 dan TS 16949 merangkumi sistem pengurusan kualiti.
Pensijilan peringkat kilang menambah keyakinan selanjutnya. Kilang Cummins Power (China) Co., Ltd. di Wuhan memegang ISO 9001 (sejak 2009), ISO 14001 untuk pengurusan alam sekitar dan OHSAS 18001 untuk keselamatan. Kilang itu menghasilkan set penjana, kotak kuasa, kabinet ATS dan kabinet pengagihan kuasa.
Piawaian ISO | Skop / Relevansi |
|---|---|
ISO 8528 | Mentakrifkan aplikasi, penarafan, prestasi dan ciri-ciri komponen set penjana (enjin, alternator, kawalan, suis); merangkumi ujian fungsian/penerimaan termasuk pengukuran getaran dan bunyi; menentukan output kuasa purata 24 jam pada 70% daripada penarafan kW plat nama |
ISO 3046 | Memberi tumpuan kepada ciri-ciri enjin seperti penarafan kuasa, penggunaan bahan api dan getaran; pematuhan biasanya dinyatakan pada helaian spesifikasi set penjana |
ISO 9001 | Menetapkan keperluan untuk sistem pengurusan kualiti (QMS) |
Semua set penjana mematuhi ISO 8528, arahan CE EN 60204 / EN 12100 dan AS 2789, dengan dokumentasi pensijilan penuh dibekalkan. Sebagai pengeluar yang diperakui ISO 8528, syarikat ini menguasakan penjananya dengan jenama enjin yang diiktiraf di peringkat global termasuk Cummins, yang mematuhi sepenuhnya piawaian enjin ISO 3046 / BS 5514, dan semua set penjana mempunyai pensijilan CE mengikut arahan EU EN 60204 dan EN 12100.
Anda harus mengesahkan pematuhan di peringkat unit, bukan hanya di peringkat syarikat. Pembekal yang bereputasi menghantar setiap penjana dengan rekod penerimaan. Penjana Cummins 330 kVA (enjin 6LTAA9.5-G1, 50 Hz, tiga fasa 400 V, PF 0.8) tiba dengan pematuhan ISO 8528 dengan alternator tanpa berus kelas H IP23. Setiap unit senyap 320 kVA meninggalkan kilang yang disahkan ISO 8528 dengan rekod penerimaan pra-penghantaran penuh. Rakaman bank beban merangkumi enam peringkat kitaran tugas dari 0% hingga 110%, dan sijil output PDF mengesahkan pematuhan. Pakej dokumentasi termasuk lukisan pemasangan kejuruteraan 3D, fotografi makro komponen utama untuk pengesahan bahagian dan jaminan 5 tahun yang disokong insurans PICC yang memetik nombor siri enjin. Rujukan perkhidmatan lapangan 150 halaman dalam lima bahasa, gambar rajah pendawaian dan meter ujian melengkapkan pakej ini.
Kualiti binaan menyokong dakwaan ini. Pembekal menjalankan pengesanan kecacatan zarah magnet NDT dan ujian tekanan pada setiap casis. Lampiran mempunyai kemasan kelas anti-karat C3, C4 atau C5 dan lulus ujian semburan garam selama 500 hingga 700 jam. Model yang didokumenkan oleh CNAS mematuhi ISO 8528-5:2018, GB/T 2820.5-2009, ISO 3046 dan ISO 12944. Kadar unit untuk suhu ambien sehingga 50°C, dengan pilihan radiator tembaga untuk iklim panas. Tanya pembekal penjana Cummins China anda untuk rekod ini sebelum anda menandatangani kontrak. Dokumen tersebut mendedahkan sama ada pembekal mengawal kualiti atau hanya memasang bahagian.
Penjana Cummins daripada pembekal China sesuai untuk pelbagai industri. Setiap sektor meletakkan permintaan yang berbeza pada set penjana. Anda harus memadankan penarafan tugas dan konfigurasi unit dengan keadaan operasi sebenar anda.
Tapak kerja jarang mempunyai akses grid yang stabil. Anda memerlukan penjana yang tahan terhadap habuk, getaran dan perubahan suhu. Penjana berkuasa Cummins mengendalikan keadaan ini melalui blok enjin tugas berat dan casis yang diperkukuh. Pembekal menawarkan unit yang dipasang pada gelincir dan treler untuk penempatan semula yang pantas antara tapak. Kandang tahan kakisan yang dinilai pada C3 atau C5 melindungi peralatan di kawasan perlombongan pantai dan lembap. Lehui mengkonfigurasi unit-unit ini dengan radiator bersaiz besar untuk suhu ambien sehingga 50°C.
Hospital dan pusat data tidak boleh bertolak ansur dengan gangguan bekalan yang berpanjangan. NFPA 110 Tahap 1 memerlukan penjana dihidupkan dalam masa kurang daripada 10 saat. Bateri UPS hanya dapat memenuhi beberapa minit pertama gangguan bekalan. Sebuah penjana tunggal yang tidak ditugaskan boleh melepasi ambang ketersediaan 99.995%. Set penjana Cummins memenuhi permintaan ini melalui sistem kawalan PowerCommand®, yang menyediakan pemantauan masa nyata dan amaran penyelenggaraan ramalan. Pemeriksaan berjadual, analisis bendalir dan sokongan perkhidmatan global 24/7 memastikan unit ini bersedia untuk misi.
Bangunan komersial, rangkaian runcit dan taman pejabat bergantung pada kuasa tunggu sedia untuk melindungi operasi semasa kegagalan grid. Unit kuasa utama menyediakan perkhidmatan kepada kemudahan terpencil tanpa sambungan utiliti langsung. Anda boleh menentukan penutup yang dilemahkan bunyi untuk tapak bandar dan suis pemindahan automatik untuk pensuisan yang lancar. Lehui menyokong kedua-dua jenis tugas dengan panel kawalan tersuai dan pilihan pemantauan jarak jauh.
Perkongsian OEM melangkaui pembelian penjana siap. Anda memperoleh keupayaan untuk membentuk produk mengikut spesifikasi tepat anda, jenama anda dan keperluan pasaran anda. Pembekal penjana Cummins China dengan keupayaan OEM tulen memberi anda kawalan ke atas konfigurasi, dokumentasi dan sokongan selepas jualan. Bahagian ini menerangkan apa yang anda harus jangkakan daripada rakan kongsi pembuatan yang sebenar.
Pelabelan persendirian mengubah set penjana standard menjadi produk berjenama anda. Anda memilih warna kandang, susun atur panel kawalan dan pelekat. Anda yang memutuskan sama ada unit tersebut mempunyai logo anda pada kanopi, kotak kawalan dan dokumentasi. Pembekal dengan keupayaan fabrikasi dalaman mengendalikan perubahan ini tanpa melambatkan pengeluaran.
Konfigurasi tersuai lebih mendalam daripada sekadar estetika. Anda boleh menentukan jenama alternator, pengatur voltan dan sistem kawalan. Anda boleh meminta reka bentuk rangka asas khusus untuk tapak pemasangan anda. Anda boleh memilih kanopi yang dilemahkan bunyi dengan tahap hingar yang diukur mengikut piawaian ISO 3744. Anda boleh memesan treler, tangki bahan api dan suis pemindahan automatik sebagai pakej bersepadu.
Pilihan Konfigurasi | Apa yang Anda Boleh Tentukan |
|---|---|
Enjin | Model Cummins, penarafan kuasa, jenis bahan api (diesel, gas, berbilang bahan api) |
Alternator | Jenama (Stamford, Leroy-Somer, Mecc Alte), penarafan IP, kelas penebat |
Sistem Kawalan | PowerCommand®, Laut Dalam, ComAp atau PLC tersuai |
Kandang | Kanopi gelincir terbuka, kalis cuaca, dilemahkan bunyi, kelas anti-karat |
Aksesori | Tangki bahan api, treler, ATS, suis selari, pemantauan jarak jauh |
Pasukan kejuruteraan di Lehui menyemak data aplikasi anda sebelum mengesyorkan konfigurasi. Mereka memadankan enjin dengan alternator, mengira keperluan penyejukan untuk suhu ambien anda dan mengesahkan peraturan voltan pada profil beban anda. Anda menerima lukisan kejuruteraan 3D untuk kelulusan sebelum pengeluaran bermula. Proses ini menghapuskan kejutan semasa penghantaran.
Rakan kongsi OEM yang boleh dipercayai menyediakan sokongan sepanjang kitaran hayat produk, bukan sahaja di tempat jualan. Anda memerlukan bantuan kejuruteraan pra-jualan untuk memilih model yang betul. Anda memerlukan dokumentasi pasca jualan, sokongan pentauliahan dan ketersediaan alat ganti. Anda memerlukan rakan kongsi yang bertindak balas apabila masalah timbul.
Model perkongsian berbeza mengikut pembekal. Ada yang menawarkan perjanjian pengedaran yang mudah. Model lain pula menyediakan kerjasama yang lebih mendalam, termasuk pembangunan produk bersama, kejuruteraan khusus pasaran dan perancangan inventori kongsi. Anda harus menilai model yang sesuai dengan strategi perniagaan anda.
Perkongsian pengedaranAnda membeli unit siap, menggunakan jenama anda dan menjualnya semula. Pembekal mengendalikan jaminan dan sokongan teknikal.
Perkongsian Separa-OEMAnda menentukan komponen utama dan pembekal memasangnya mengikut lukisan anda. Anda berkongsi tanggungjawab untuk pengesahan prestasi.
Perkongsian OEM penuhAnda membangunkan produk bersama pembekal. Anda memiliki harta intelek reka bentuk dan pembekal mengeluarkannya mengikut spesifikasi anda.
Lehui mengendalikan model perkongsian fleksibel. Mereka menugaskan pengurus akaun khusus dan jurutera teknikal untuk setiap pelanggan OEM. Anda menerima akses terus ke tingkat kilang untuk pemeriksaan kualiti. Anda mendapat penjadualan keutamaan untuk pesanan segera. Anda menerima bahan latihan dan dokumentasi perkhidmatan dalam bahasa anda. Struktur ini menyokong kerjasama jangka panjang dan bukannya transaksi sekali sahaja.
Jaminan kualiti memisahkan pengeluar OEM tulen daripada pemasang alat ganti. Anda mesti mengesahkan bahawa pembekal mengawal setiap peringkat pengeluaran, daripada sumber enjin hingga ujian beban akhir. Pembekal penjana Cummins China yang lulus audit anda akan mendapat kepercayaan anda. Pembekal yang tidak dapat menunjukkan bukti patut diberi perhatian.
Mulakan dengan skop sijil. Sijil tidak bermakna apa-apa jika anda tidak dapat mengesannya kepada piawaian. Contohnya, pensijilan CE untuk penjana diesel di bawah sijil M.2024.206.C101740 merangkumi EN ISO 12100:2010, EN ISO 8528-13:2016, EN 60204-1:2018, EN 61000-6-2:2019 dan EN 61000-6-4:2019. Jika pembekal tidak dapat menunjukkan nombor sijil dan skopnya, anggap tuntutan tersebut sebagai tidak disahkan.
Piawai / Semak | Apa yang Disahkannya |
|---|---|
ISO 9001 | Sistem pengurusan kualiti |
ISO 14001 | Kawalan alam sekitar |
ISO 45001 | Prosedur keselamatan pekerjaan |
ISO 8528 | Pengujian/prestasi set penjana |
ISO/IEC 17025 | Rekod penentukuran daripada makmal yang diiktiraf |
Anda juga harus mengesahkan bahawa sijil sepadan dengan pasaran destinasi anda. Sahkan skop dan kesahihannya dan bukannya menerimanya pada nilai muka. Audit kilang di tapak harus mengesahkan kawasan pemasangan enjin, peralatan penggulungan automatik, stesen pendawaian terkawal dan bank beban yang dikalibrasi. Audit harus mendokumentasikan ujian beban penuh, pemeriksaan turun naik voltan, pengukuran hingar dan rekod penggunaan bahan api untuk setiap unit.
Gunakan langkah pengesahan ini sebelum anda membuat komitmen kepada pembekal:
Rujuk silang nombor model enjin dengan katalog OEM.
Minta laporan ujian beban kilang, bukan sekadar tuntutan "disahkan CE".
Sahkan metodologi penarafan hingar (contohnya, ISO 3744) dan jarak pengukuran.
Sahkan bahawa gambarajah pendawaian dan manual servis disediakan sebelum penghantaran.
Bukti penerimaan beban paling penting. ISO 8528-10 mentakrifkan prosedur ujian penerimaan beban. NFPA 110 mengawal pemasangan, penyelenggaraan dan ujian bank beban berkala untuk sistem kecemasan dan siap sedia. Ujian bank beban dalaman menyediakan bukti tingkah laku sebenar yang diukur. Anda juga harus menyemak sampul surat keadaan tapak. Kuasa yang dinilai berbeza daripada kuasa yang tersedia di setiap tapak. Pembekal mesti menyatakan andaian suhu dan ketinggian di sebalik penilaian tersebut.
Kapasiti ujian fizikal merupakan satu lagi faktor kritikal. Pastikan kilang boleh menguji beban unit besar di dalam syarikat. Pelbagai stesen ujian, ujian set penjana berkapasiti tinggi dan kapasiti angkat yang mencukupi membuktikan parameter yang dinyatakan. Pembekal tanpa kapasiti ini tidak dapat mengesahkan dakwaan prestasi.
Lehui mengendalikan pelbagai stesen ujian dengan bank beban berkapasiti tinggi. Setiap set penjana menjalani ujian beban penuh sebelum penghantaran. Laporan ujian merekodkan voltan, frekuensi, penggunaan bahan api dan tahap hingar. Anda menerima laporan ini bersama unit tersebut. Anda juga menerima jaminan 5 tahun yang disokong insurans PICC dengan memetik nombor siri enjin. Pakej dokumentasi ini termasuk lukisan kejuruteraan 3D, makro-fotografi komponen utama untuk pengesahan bahagian dan rujukan perkhidmatan lapangan 150 halaman dalam lima bahasa.
Kilang ini memegang pensijilan ISO 9001, ISO 14001 dan ISO 45001. Barisan pengeluaran menggunakan peralatan penggulungan automatik dan stesen pendawaian terkawal. Setiap casis lulus ujian pengesanan kecacatan zarah magnet dan tekanan NDT. Penutup kemasan mengikut kelas anti-karat C3, C4 atau C5 dan lulus ujian semburan garam selama 500 hingga 700 jam. Kawalan ini memastikan kualiti yang konsisten merentasi setiap unit.
Usaha wajar anda melindungi pelaburan anda. Baca skop sijil, sahkan bukti penerimaan beban, semak sampul surat keadaan tapak dan sahkan kapasiti ujian fizikal. Pembekal yang lulus pemeriksaan ini, seperti Lehui, menjadi aset jangka panjang untuk keperluan kuasa anda.
Pembekal penjana Cummins China memberikan prestasi enjin yang terbukti, liputan aplikasi yang luas dan penyelesaian OEM yang fleksibel. Lehui menunjukkan keseimbangan ini: kuasa Cummins tulen pada kos yang kompetitif, dengan penyesuaian dan sokongan yang menandingi pembekal tradisional. Semak mana-mana pembekal melalui pensijilan, audit kilang dan semakan rujukan sebelum anda komited. Rakan kongsi Cummins Cina yang tepat menjadi aset jangka panjang untuk kuasa yang boleh dipercayai.
Semak sijil ISO 9001 dan CE, minta laporan audit kilang dan sahkan nombor siri enjin dengan katalog Cummins. Minta rekod ujian beban sebelum anda menandatangani.
Ya. Anda boleh menentukan jenama alternator, sistem kawalan, jenis penutup dan pelabelan peribadi. Lehui menyediakan lukisan 3D untuk kelulusan sebelum pengeluaran bermula.
Cari jaminan berbilang tahun yang disokong oleh insurans dan nombor siri enjin. Lehui menawarkan jaminan yang disokong PICC selama 5 tahun serta dokumentasi perkhidmatan berbilang bahasa dan jurutera akaun khusus.
NO.2 XIAHE ROAD GANZHE STREET,MINHOU COUNTY,FUZHOU FUJIAN CHINA
hak cipta
@ 2026 LEHUI (FUZHOU) INTELLIGENT EQUIPMENT MANUFACTURING CO., LTD Hak cipta terpelihara.
RANGKAIAN DISOKONG